Yeraltı Radarı (GPR) / Jeoradar: DMT ile yüksek çözünürlüklü keşif

Yol yüzeyleri, rota analizi ve nesne konumunu güvenilir ve etkin denetimleri için jeoradar ve yer radarı ölçümlerimiz size yüksek çözünürlüklü yeraltı incelemeleri sağlamaktadır. İster trafik akışı sırasında yol arama, ister sondaj kuyusu arama için olsun, her uygulama için doğru radar ekipmanına sahibiz. Sistemlerimiz hem yüzeyin üstünde ve altında güvenilir bir şekilde çalışmaktadır ve size yol yüzeyi, yeraltı ve yeraltı yolları hakkında somut bilgiler vermektedir.

Jeofizik ve jeoteknik alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimimizden yararlanabilirsiniz.

Yol Yüzeylerinin İzlenmesi

Yüksek çözünürlüklü yeraltı radarı (GPR), yol yüzeylerini izlemek için kullanılan tahribatsız bir tekniktir. DMT'nin araca monte edilmiş, doğası gereği güvenli ve yüksek hızlı ölçüm sisteminin en son versiyonu olmak ile birlikte, yol yüzeylerinin izlenmesi için özel olarak uyarlanmıştır. Eşzamanlı GPS coğrafi referanslama ile hızlı ölçüm hızı, genellikle trafiğin genel akışında ölçüm yapılmasına olanak sağlar. Esnek bir aparat kullanılarak gerektiğinde daha küçük alanlar incelenebilir.

Gereksinimlerinize özel olarak, GPR sonuçlarından farklı bilgiler elde etmek mümkündür:

  • Katmanların tasarımı ve katman kalınlığı
  • Benzer tasarıma sahip homojen bölümlere ayırma
  • Çapraz tasarım, belirli bağlantılardan uzaklık, yayılma
  • Temsili sondaj karotları elde etmek için optimize edilmiş sondaj planı
  • Hasar analizi ve değerlendirmesi

Standart hat boyu ölçümlerimizde ek olarak, dizi ya da tarayıcı sistemleri olarak adlandırılan sistemleri uygulayarak tüm yüzeylerin araştırmalarını yapabiliyoruz. Bu teknikler nesneye yönelik hasar analizi yapmak için idealdir.

GPR ile rota keşfi ve nesne algılama

Ayrıca jeoradar, tedarik ve dışlama ağlarının rota keşfi için olağan bir tamamlayıcıdır. Sistem, planlanan rota boyunca coğrafi referanslı radar verilerini kaydeder ve size yakın yeraltı yüzeyinin yüksek çözünürlüklü, bir modelini sunarak, zemindeki engelleyici cisimlerin, hatların, kabloların, boruların ve boşlukların yanı sıra, sıkıştırma ve gevşeme bölgelerinin algılanmasını sağlar.

DMT Jeoradar: Basit ve etkili

Bu teknik yapısal modeli geliştirmek için, jeoteknik zemin özelliklerini entegre etmek üzere sondalar ve zemin örnekleri yardımıyla kalibre edilir. Uzmanlarımız araştırmayı yürütür ve ana-kayadaki homojen bölümleri, olası homojen olmayan alanları ve fayları gösteren yol haritasının sürekli bir modelini oluşturur.

Bu sonuçlar, herhangi bir standart rota planlama sistemine aktarılabilecek şekilde hazırlanmaktadır. Mühendislerimiz ayrıca, daha büyük derinliklerde keşif için gerekli olan çevre dostu jeofizik yöntemlerle radar keşfini tamamlamaktadır.

Jeoradar, GPR ya da sondaj kuyusu radarı hakkında sorularınız mı var?